Polish English French German Italian Russian Spanish

Pamiętniki Florki

Data: sobota, 24 czerwca 2017 14:00

Kup bilet online

„Pamiętnik Florki” – polski serial animowany stworzony na podstawie serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Co sobotę główna bohaterka zaprosi dzieciaki na kilka swoich przygód.
BLOK 2
odc. 5 POWAŻNA SPRAWA
Przejęci rodzice informują Florkę, że będzie miała rodzeństwo. Z napięciem oczekują wybuchu radości, ale ten nie następuje. Florka nigdy nie miała rodzeństwa i nie jest pewna, czy jest się z czego cieszyć. Dlatego postanawia zasięgnąć języka u swoich koleżanek – kosztaniczek. Jednak wizja przez nie przedstawiona nie napawa Florki optymizmem – młodsze rodzeństwo płacze i… śmierdzi, a do tego rodzice strasznie się nim przejmują. Potwierdza to wizyta w sklepie dla niemowląt – mama kupuje stosy rzeczy dla kogoś, kogo jeszcze nawet nie widać, a zupełnie nic dla Florki, która przecież jest. Na szczęście z pomocą przychodzi sąsiadka - panią Krecica.

odc. 6 CZAS
Rodzice Florki wciąż się spieszą. „Nie ma czasu, Florka, nie ma czasu” – mówią. Gdzie jest w takim razie czas, którego tak brakuje rodzicom? Florka postanawia to sprawdzić, a sprawdzanie zaczyna od… zegarków oczywiście! Może tam ukrył się czas? A jeśli tak, to jak go stamtąd wyciągnąć? Za uszy? Ale czy czas ma uszy? Żeby znaleźć odpowiedzi sobie na te pytania Florka odwiedza zegarmistrza – pana Borsuka, który stwierdza, że z zegarami jest wszystko w porządku, dodając, że: „Jak się nie ma czasu, to trzeba go sobie wziąć”. Florka bierze więc sprawy w swoje łapki i… zatrzymuje zegary. Czy dzięki temu rodzice przestaną się spieszyć?

odc. 7 DOBRY PRZYKŁAD
Ryjówkom składa wizytą ciotka Euzebia z synem Zenonem. Rodzice są tym bardzo przejęcie - Euzebia uważa się za osoba niezwykle dobrze wychowaną i tego samego oczekuje od innych. Florka ma jednak kłopot z dostosowanie się do sztywnych reguł narzuconych przez ciotkę, czym naraża się na jej dezaprobatę. Niepowodzeniem kończy się też próba zabawy z kuzynem Zenonem, który okazuje się być kimś zupełnie innym niż się wydawał przy stole, gdzie z grzeczną miną chwalił potrawy. Florka zastanawia się na czym tak naprawdę polega dobre wychowanie. Czy to nie przypadkiem coś więcej niż umiejętność ładnego jedzenia nożem i widelcem?

odc. 8 BALET
Mama postanawia zapisać Florkę na balet. Florka co prawda woli boks, ale zgadza się, bo żal jej mamy – zawsze chciała być baletnicą, ale kiedy była mała nie było zajęć baletu. Kupują więc baletowy strój i baletki i zjawiają się w Kuna Dance na pierwszej lekcji. Razem z nimi są tam inne – równie przejęte - mamy ze swoimi wystrojonymi córeczkami. Jest też jeden chłopiec – chomik Klemens. On naprawdę lubi tańczyć. Jednak lekcja – mimo wysiłków pani Kuny - okazuje się klęską. Dlaczego?

 

 

Filmy, które gramy:


Promocje

Facebook


Newsletter

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information