Kino już zamknięte.

TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! // WCZESNOSZKOLNE! BLOK I

09.04.2016. Wstęp 5 złotych

 

plakatMAMI FATALE: HERBATKA Z TROLLEM (2014, 10’), Robert Jaszczurowski (Studio Miniatur Filmowych / Grupa Smacznego)

BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: APOLEJKA I JEJ OSIOŁEK (2016, 13’), Joanna Jasińska-Koronkiewicz (TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu)

DZIEŃ KOSMITÓW (2015, 2’11”), Elwira Kańczugowska & Dzieci (Centrum Artystyczne SZTUKARNIA w Warszawie)

BEAR ME: POCZĄTKI (2014, 3’33”), Kasia Wilk (Animoon)

LATAJĄCY MIŚ I SPÓŁKA: TROLL (2015, 15’15”), Tomasz Niedźwiedź (BADI BADI)

BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: O NIEZWYKŁEJ PRZYJAŹNI (2016, 13’), Robert Turło (TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu)

GUCIO ZACZAROWANY (2015, 16’40”), Daria Kopiec (Fundacja Pogranicze)

 

MAMI FATALE: HERBATKA Z TROLLEM (2014, 10’), Robert Jaszczurowski (Studio Miniatur Filmowych / Grupa Smacznego) // T.: animacja wycinankowa w komputerze //

Jesienną porą Mami ze zwierzakami wybiera się na harcerski piknik do lasu. Prosię nie chce nosić szalika i szybko się przeziębia. Po rozłożeniu obozowiska Mami postanawia przygotować dla niego rozgrzewającą herbatkę z malinami i miodem. Podczas gdy Mami zajęta jest rozpalaniem ogniska, zwierzaki wybierają się po miód. Przy gnieździe pszczół spotykają Trolla. Zwierzaki są przestraszone i Prosię ucieka do obozowiska zostawiając na pastwę losu zwisającą z gałęzi Psinę. Wkrótce okazuje się, że Troll to bardzo dobrotliwa i pomocna istota.

***

BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: APOLEJKA I JEJ OSIOŁEK (2016, 13’), Joanna Jasińska-Koronkiewicz (TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu) // T.: animacja komputerowa CGI //

APOLEJKA I JEJ OSIOŁEK, czyli opowieść o tym, że wdzięk, skromność i afirmacja życia przynoszą szczęście… Baśń Marii Krüger urzeka prostotą, skromnością i siłą przekazu. W wysokiej wieży żyje królewna Apolejka. Do jej komnaty prowadzi sto siedemdziesiąt sześć stopni krętych schodów, dlatego Apolejka bardzo nie lubi schodzić do ogrodu. Aż pewnego razu słyszy, że ktoś śpiewa o niej piosenkę, widzi Królewicza, ale kiedy zbiega z wieży, przy studzience stoi nie Królewicz, tylko Osiołek…

***

DZIEŃ KOSMITÓW (2015, 2’11”), Elwira Kańczugowska & Dzieci (Centrum Artystyczne SZTUKARNIA w Warszawie) // T.: animacja wycinankowa //

„Dzień kosmitów” opowiada historię przybycia na ziemię przedstawicieli obcej cywilizacji. Niezidentyfikowane jednostki namierzają naszą planetę jako cel swojej wizyty. Wielka, naziemna antena po latach milczenia, otrzymuje wyraźny sygnał z przestrzeni kosmicznej. Odpowiada serią drgań z zakodowaną informacją, co mobilizuje do przybycia na Ziemię. Dzięki teleportacji, nocą w dzikim, niezaludnionym miejscu dochodzi do spotkania dwóch kultur – kosmitów i ludzi. Skutkuje to nalotem na Ziemię i licznymi bombardowaniami oraz zniszczeniami. To dopiero zapowiedź prawdziwego pojedynku. Ostatecznie Planeta Matka wygrywa starcie, a przegrani kosmici wycofują się do dalszych rewirów galaktyki. Następuje uhonorowanie najdzielniejszego człowieka i wręczenie mu medalu zasług dla Ziemi i jej mieszkańców. Animacja wykonana metodą wycinankową z elementami rysowanymi. Smaku i dodają nietuzinkowe efekty dźwiękowe.

***

BEAR ME: POCZĄTKI (2014, 3’33”), Kasia Wilk (Animoon) // T.: animacja rysunkowa 2D //

Pewnego dnia Lili spotyka na przystanku autobusowym misia. Nie zastanawiając się długo decyduje się zabrać go do domu. To niespodziewane spotkanie stanie się początkiem wielkiej przyjaźni, która jak każdy związek przeżyje swoje wzloty i upadki. „Bear me” to pełna humoru opowieść o wspólnym życiu pod jednym dachem. Seria jest oparta na krótkometrażowym filmie animowanym pod tym samym tytułem, wyreżyserowanym przez Kasię Wilk. Film zdobył 18 nagród na festiwalach w Polsce (m.in. na O!PLA 2013) i za granicą.

***

LATAJĄCY MIŚ I SPÓŁKA: TROLL (2015, 15’15”), Tomasz Niedźwiedź (BADI BADI) // T.: animacja komputerowa 3D //

Latający_Miś_i_spółka_photoTomasz_Niedźwiedź_photoTomasz Niedźwiedź (ur. 21 kwietnia 1974 r. w Jarosławiu) – producent, reżyser i scenarzysta filmów animowanych, współzałożyciel studia animacyjnego Badi Badi. Pracował jako supervisor przy projektowaniu i realizacji ponad 2000 reklam oraz kilkudziesięciu polskich teledysków. W 2003 roku razem z Tomaszem Paziewskim i Arkadiuszem Paziewskim założył w Warszawie studio postprodukcyjne i animacyjne Badi Badi. Współautor strategii produkowanych marek, tj. Agi Bagi, Latający Miś i Spółka oraz Kostka i Kulka. Producent filmu animowanego The Game. Autor projektów kilkunastu opraw graficznych programów dla stacji TV m.in. MTV, TVP, TVN.

***

BAŚNIE I BAJKI POLSKIE: O NIEZWYKŁEJ PRZYJAŹNI (2016, 13’), Robert Turło (TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu) // T.: animacja rysunkowa //

O NIEZWYKŁEJ PRZYJAŹNI czyli opowieść o życiu, które naturalnie prowadzi do starości i o tym, że szacunek do innych jest częścią dobrego życia… W pewnym lesie spotykają się wyrzucone przez ludzi stare zwierzęta: Osioł – bo nie miał już sił pracować, Pies – bo nie upilnował gospodarstwa, Kot – bo nie polował na myszy i Kogut – bo o świcie przestał piać. Wraz z nadejściem nocy, postanawiają razem wyruszyć w świat i znaleźć nowy dom…

***

GUCIO ZACZAROWANY (2015, 16’40”), Daria Kopiec (Fundacja Pogranicze) // T.: animacja lalkowa/obiekt //

GUCIO ZACZAROWANY opowiada historię chłopca, który za swoje lenistwo został przez wróżkę ukarany przemianą w muchę. Na swojej drodze spotyka pająka, rozmawia z nimi i przekonuje się, że każda, nawet drobna istota, ma swoje zadanie do wykonania. Świat z perspektywy małego latającego stworzonka-muchy jest zupełnie inny niż świat widziany oczami chłopca. Na przykład mucha musi bać się wszystkich od siebie większych istot. Wróżka obdarza Gucia czerwoną czapeczką, stanowiącą znak, że jest przemienionym człowiekiem i nie wolno robić mu krzywdy. Zmiana perspektywy z jakiej przyszło Guciowi oglądać świat zmienia jego stosunek do rzeczywistości.

***

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information