Kino już zamknięte.

KINO Z SERCEM - specjalna projekcja filmu „Cały ten cukier”.

logoCały dochód (bilet 20 zł) przeznaczony będzie na rzecz rodzin,

którym pomaga fundacja Swim For a Dream.

 

KINO Z SERCEM - specjalna projekcja filmu „Cały ten cukier”.

Cały dochód (bilet 20 zł) przeznaczony będzie na rzecz rodzin,

którym pomaga fundacja Swim For a Dream.

17.04. godz. 20:00

 


W czwartek o godz. 11 w Starym Kinie (Piotrkowska 120) odbędzie się konferencja dotycząca akcji KINO Z SERCEM. Adam Jerzykowski założyciel fundacji Swim For a Dream przedstawi również program pokazów oraz swój plan na przepłynięcie wpław ze słynnej wyspy Alcatraz na brzeg San Francisco.

Wszystko po to, aby pomóc czterem rodzinom z czterech miast (Gdańsk, Poznań, Łódź, Kraków), borykającym się z chorobą nowotworową dzieci. Pierwszym filmem pokazywanym w BODO będzie "Cały ten cukier" (17.04 godzina 20:00), który będziemy pokazywać dzięki uprzejmości dystrybutora filmu firmy Spectator.

https://pomagam.pl/sfad

 


Kolejne pokazy w BODO odbędą się:

Niedziela 15.05.

20:00 Yes-Meni idą na rewolucję - Dzięki uprzejmości Against Gravity

Niedziela 12.06.

20:00 Nadejdą lepsze czasy - Dzięki uprzejmości Against Gravity

Niedziela 10.07.

20:00 Nasze jutro - Dzięki uprzejmości Hagi Film

 


Cały ten cukier

Reżyseria: Damon Gameau

produkcja: Australia 2014

Gatunek: dokument

czas: 90'

 


Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób obecna w tytule substancja wpływa na człowieka. Reżyser jadł tylko jedzenie określane jako "zdrowe", a jednak zawierało ono duże ilości cukru. Film jest jednocześnie zabawny i pouczający, mówi o problemach przemysłu cukrowniczego, a także o tym, na których półkach w supermarketach znajdziecie niebezpieczne produkty. "Cały ten cukier" zmieni na zawsze wasz sposób myślenia o "zdrowym" jedzeniu, a także wyjaśni, skąd wzięły się nasze obecne przyzwyczajenia kulinarne i co możemy zrobić, żeby je zmienić.

Żeby lekcja była bardziej wciągająca, Damon Gameau samego siebie uczynił obiektem eksperymentu. Reżyser nie jadł cukru przez trzy lata. Następnie, pod nadzorem naukowców i dietetyków, zaczął konsumować 40 łyżeczek tej substancji dziennie przez 60 dni. Sztuczka polega na tym, że nie spożywał on słodkich napojów, czekolady, lodów i innych słodyczy. Żywił się tylko tzw. "zdrowym" jedzeniem, które tak naprawdę również jest bogate w cukier. Chodzi np. o niskotłuszczowy jogurt, batoniki zbożowe, soki i płatki śniadaniowe.

Podczas trwania eksperymentu Damon odwiedził społeczność Aborygenów w Amacie w południowej Australii, żeby zobaczyć, czy rdzenni mieszkańcy są edukowani na temat efektów spożywania cukru i jak wpływa on na ich zdrowie.

Kolejnym krokiem była wyprawa do USA i spotkanie z czołowym ekspertem ds. cukru, a także z chłopakiem, który choruje, ponieważ ma w zwyczaju pić dziennie 12 puszek napoju Mountain Dew. Reżyser przygląda się także manipulacjom koncernów, które podstępnie dodają cukier do swoich produktów i robią wszystko, żeby konsumenci się o tym nie dowiedzieli.

Zwiastun filmu: https://youtu.be/syeq8QVzzhU

 


O dystrybutorach:

SPECTATOR

logoFirma SPECTATOR jest polskim dystrybutorem filmowym, specjalizującym się w ambitnym, niezależnym i artystycznie wyzwolonym kinie. Staramy się wybierać filmy, które wnoszą do polskich kin świeżość, nowatorskość i niezapomniane wrażenia. Niezależnie od gatunków filmowych, liczy się dla nas jakość i wysoki poziom. Nawiązując do dobrych tradycji polskiej kinematografii i wierząc, że jest to bardzo dobry sposób wspierania twórczości młodych filmowców, wprowadzamy do kin filmy krótkometrażowe jako dodatek do filmów pełnometrażowych.

W swoim KATALOGU posiadamy ponad 50 filmów, laureatów prestiżowych nagród i faworytów międzynarodowych festiwali filmowych.

Jednym z naszych działań, propagujących ciekawe i wolne artystycznie krótkie formy filmowe, jest konkurs na krótki metraż, który organizujemy od trzech lat. Konkursy "Horror w shortach"i "Sex w shortach" cieszyły się dużą popularnością wśród młodych twórców i uznaniem wśród krytyków!

AGAINST GRAVITY

logoAgainst Gravity to firma dystrybucyjna założona w 2004 roku przez Artura Liebharta. W 2004 roku zorganizowała po raz pierwszy festiwal filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który z czasem wyrósł na jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie. Festiwal stał się najpopularniejszym forum dokumentalnym w Polsce przyciągając co roku ponad 30 000 widzów i uwagę najważniejszych mediów w Polsce. W 2009 roku festiwal zdobył prestiżową Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce oraz „Wdechę” Gazety Wyborczej dla „najciekawszego wydarzenia kulturalnego stolicy” w 2008 roku. W 2013 roku został ponownie nominowany do Nagrody PISF jako „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce.

 


Against Gravity zajmuje się dystrybucją kina dokumentalnego i ambitnego kina fabularnego. W 2011 roku otrzymała nominację do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla „najlepszego dystrybutora filmu zagranicznego” w Polsce, a w 2013 roku, w uznaniu osiągnięć w upowszechnianiu i promocji polskiej sztuki filmowej, zdobyła Nagrodę PISF w tej samej kategorii za dystrybucję filmu „Raj: miłość” Ulricha Seidla.

 


Against Gravity wprowadziła do polskich kin m.in. legendarny animowany film dokumentalny „Walc z Baszirem”, Oscarowe „Przeznaczone do burdelu”, czy „Hanami- kwiat wiśni”. Jako pierwsza w Polsce zaprezentowała fenomen nowego kina greckiego wprowadzając do kin filmy „Kieł” i „Alpy” Giorgosa Lanthimosa. Jest również dystrybutorem filmów nowej gwiazdy współczesnego kina – Siergieja Łożnicy („Szczęście ty moje”, „We mgle”), gwiazdy kina belgijskiego Felixa van Groeningena („Boso, ale na rowerze”, „W kręgu miłości”) oraz trylogii filmowej „Raj” światowej sławy austriackiego reżysera Ulricha Seidla. Takie filmy jak „Tulpan”, „Yes-meni naprawiają świat”, „Oczy szeroko otwarte” czy kino dokumentalne Wernera Herzoga są wizytówką dystrybutora.

Against Gravity współpracuje z wieloma festiwalami i organizacjami pozarządowymi w Polsce upowszechniając najlepsze światowe kino dokumentalne i fabularne. W 2011 roku zainaugurowała działalność Akademia Dokumentalna – inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych, średnich i wyższych, w której film dokumentalny staje się elementem edukacji szkolnej i punktem wyjścia do zainteresowania młodzieży kondycją świata.

HAGI FILM

logoHAGI Film Sp. z o.o. powstała w 1991 roku jako firma z udziałem kapitału zagranicznego, jako partner Film und Videotechnik z Monachium, największej na kontynencie europejskim firmy zajmującej się usługami związanymi z filmem i szeroko pojętymi usługami wideo. Na początku swojej działalności zajmowaliśmy się produkcją kaset video (później DVD) oraz montażem i produkcją reklam.

Od 2007 roku działamy również na polu dystrybucji kinowej. Od samego początku z dużym sukcesem wprowadziliśmy na ekrany takie tytuły jak „Happy Wkręt”, „Jeszcze dalej niż północ”, „”Łowcy smoków”, „Jak stracić przyjaciół”. Ostatnim tytułem który umieściliśmy w dystrybucji kinowej był film „Powrót” . Nasze filmy obejrzały setki tysięcy widzów plasując firmę w czołówce polskich dystrybutorów kinowych.

Firma HAGI Film i Video nie zajmuje się wyłącznie działalnością biznesową - jest także pomysłodawcą i realizatorem wielu nowatorskich przedsięwzięć na polskim rynku mediów. Zorganizowana przez nią w 1998 r. społeczna akcja 'NARKOTYKI: ZAŻYWASZ - PRZEGRYWASZ" odbiła się szerokim echem na całym świecie jako jedna z najlepiej przygotowanych kampanii profilaktyczna skierowana przeciwko problemowi uzależnienia od narkotyków. HAGI Film i Video jako jedyna firma na świecie zdołała połączyć w bezinteresownym wysiłku wszystkie krajowe stacje telewizyjne dla jednoczesnej emisji tego samego programu. Był to antynarkotykowy film rysunkowy "Tajemnica zaginionej skarbonki". Program ten wyprodukowano na potrzeby podobnej akcji przeprowadzonej w USA pod auspicjami ówczesnego prezydenta George'a Busha. Patronat na polską akcją antynarkotykową objęła Kancelaria Prezydenta RP.

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information