plenfrdeitrues

Pamiętniki Florki – propozycja dla najmłodszych

Sobota 10.06 godzina 13:40. Wstęp 10 złotych.

Pamiętnik Florki – polski serial animowany stworzony na podstawie serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Co sobotę główna bohaterka zaprosi dzieciaki na kilka swoich przygód.
BLOK 1
odc. 1 JEZIORKO
Rodzina ryjówek właśnie się przeprowadziła do nowego domu i Florka nie ma jeszcze koleżanek. Wychodzi więc na „samotny spacerek” po okolicy, podczas którego tuż za domem odkrywa przepiękne jeziorko! Jest zachwycona. Ozdabia je kamykami i mchem, odwiedza codziennie. Jednak po kilku dniach radość miesza się z niepokojem – Florka ma wrażenie, że jej śliczne jeziorko się kurczy a w końcu – znika! Czyżby jakiś obrzydliwy potwór wypił z niego całą wodę? A może… Może to wcale nie było jezioro?

odc. 2. CIEŃ
Florka wciąż nie ma koleżanek. Mama zachęca ją do zabawy z koszatniczkami z sąsiedztwa, ale Florka za bardzo się wstydzi. Ponieważ dzień jest słoneczny, ulega jednak namowom mamy i wychodzi na podwórko. Tam okazuje się, że wcale nie jest sama. Ktoś się do niej przyczepił! Nie, to nie koszatniczki. To długi, dziwny ktoś, kto ciągnie się po ziemi i robi dokładnie to, co Florka. Przestraszona wraca do domu. Rodzice uspokajają – nikt jej nie śledzi, to po prostu cień. Florka wraca na plac zabaw bogatsza – ma kogoś z kim może się bawić. Ściga się z cieniem, obrysowuje go kredą. Zaintrygowane koszatniczki oferują pomoc - Florka ma w końcu koleżanki.

odc. 3 SKARBY
Florka z nowymi koleżankami – Celestyną, Michaliną i Albertyną – organizuje wyprawę do lasu, po skarby. Wyruszają uzbrojone w lornetkę, szkło powiększające i kompas. Jednak wracają rozczarowane – bo okazało się, że nie wiedzą, czego właściwie szukają. Jak wygląda prawdziwy skarb? Tylko Michalina jest zadowolona – ona ma już swój skarb – w domu, w pudełku. Jednak kiedy pokazuje go koleżankom zostaje wyśmiana – te kamyki, papierki i szkiełka to ma być skarb? Jednak kiedy Michalina opowiada historię każdej rzeczy w swoim pudełku, Florka zaczyna rozumieć czym są prawdziwe skarby. I że wszystkie mieszczą się w pudełku…

odc. 4 FASOLKA
Florka się nudzi. Tata podpowiada jej, żeby posadziła fasolkę i patrzyła jak rośnie. Florka posłusznie układa fasolkę na gazie w słoiku i zaczyna obserwację. Niestety – nic się nie dzieje. Zaczyna podejrzewać, ze tata ją nabrał. Jak to możliwe, żeby w takiej małej fasolce ukryty był cały fasolowy krzaczek? Fasolka też się chyba nad tym zastanawia, bo na drugi dzień jest cała pomarszczona. Florka ogląda z mamą stare zdjęcia w albumie – jak to możliwe, że ten śmieszny niemowlak był kiedyś babcią Balbiną? Jak to się dzieje, że rośniemy i tego nie widzimy? Może istnieje jakaś Wzrostowa Wróżka? Florka postanawia rozwiązać zagadkę przyłapując fasolkę na rośnięciu. Czy jej się to uda?

Filmy, które gramy:


Promocje

Facebook


Newsletter

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information