plenfrdeitrues

AFRYKAMERA 2017

Pokaz specjalny bloku „Poszukiwania”. Wtorek 13.06 godzina 18:00.
Wstęp bezpłatny.

Zapraszamy na specjalny pokaz bloku filmów krótkometrażowych z festiwalu Afrykamera.

BLOK: POSZUKIWANIA

POSZUKIWANIA / SEARCHINGS, 112'
Poszukiwania, zabawy formą i treścią.
An innovative playful selection.


Dem Dem!, reż. Pape Bouname Lopy, Marc Recchia, Christophe Rolin, Belgia/Senegal 2017, 25'
Na brzegu plaży młody rybak znajduje wyrzucony przez morze paszport. Postanawia porzucić senną wioskę, rodzinę i ukochaną i wyruszyć na poszukiwanie lepszego życia. Znaleźć je pomóc ma mu nowo nabyta tożsamość.

Kraina mężczyzn / Land of Men, reż. Kelly Ali, Libia 2015, 4’
Dokumentalna miniatura zdeterminowanej studentki reżyserii, która pragnie kręcić filmy w ogarniętej konfliktem Libii. W tle rozgrywa się opowieść o upadłym, przeżartym protestami kraju po-rewolucji, gdzie swobody obywatelskie, jak i prawa kobiet są ograniczane, mimo wielkiego pragnienia wolności.

Miłość, nienawiść i keczup / Love, Hate & Ketchup, reż. Mike-Steve Adeleye, Nigeria 2016, 7'
Humorystyczna, pełna czarnego, makabrycznego żartu opowieść o małżeńskich wzlotach i upadkach. Miłość, pasja i bezrobocie budzą demony w sercu nigeryjskiego domu.

W wiosce ojca / In My Father's Village, reż. Tapiwa Kapuya i Tawanda Gunda, Zimbabwe, 23'
Młoda kobieta próbuje odzyskać wspomnienia i spadek po ukochanym ojcu. Udaje się do małej wioski, gdzie wpada w sam środek zadawnionych, międzypokoleniowych zatargów. Kiedy wyidealizowany obraz ojca okazuje się kryć ciemną tajemnicę, bohaterka musi poradzić sobie z odziedziczoną winą.

Powstanie na moście / Uprising on a Bridge, reż. Boureima Nabaloum, Rosja/Burkina Faso 2016, 6'
Obraz rewolucyjnego zrywu biednego ludu, który decyduje się wreszcie stawić czoła dyktaturze i zawalczyć o wolność. Animacja odwołuje się do prawdziwych wydarzeń z 2014 roku, kiedy wybuchło powstanie przeciwko prezydentowi Blaise Compaoré, znane jako rebelia Burkinabé.

Koloryzm / Colourism, reż. Kassim Braimah, Nigeria 2016, 12'
Czy brak pigmentacji jest kolorem skóry? Ten społeczny dokument o niezwykle rzadkiej przypadłości, jaką jest albinizm, odkrywa maskaradę rasizmu i siłę uprzedzeń.

Edem (mnie uratował) / Edem (Saved Me), reż. Zenock Gyimah-Amponsah, Ghana 2015, 8'
W imię niesłusznie oskarżonego o kradzież przyjaciela, Kwesi musi wyruszyć w niebezpieczną podróż do Zakazanego Lasu. Operując zaledwie kilkoma kolorami i prostą formą, twórcy stworzyli pełną detali i wysmakowaną estetycznie animację, przywołującą na myśl najlepsze anime.

Błona / Hyménée, reż. Violaine Bellet, Francja 2016, 23'
Piękno, okrucieństwo i siła marokańskiej tradycji aranżowanych małżeństw. Młodzi, nieznający się ludzie muszą stawić czoła wymaganiom bliskich. Od przepychu weselnej zabawy i mocy błogosławieństw aż po trudy nocy poślubnej.

Filmy, które gramy:


Promocje

Facebook


Newsletter

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information