plenfrdeitrues

Louise nad morzem - Specjalny Prezent od Animatora!

12 grudnia (wtorek) o godz. 20:00. Wstęp 5 zł.

Na kilka dni przed kinową premierą zapraszamy na specjalną projekcję LAUREATA NAGRODY PUBLICZNOŚCI ZA NAJLEPSZY FILM PEŁNOMETRAŻOWY NA 10. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU ANIMACJI ANIMATOR W POZNANIU - LOUISE NAD MORZEM (Louise en Hiver / Louise by the Shore) w reżyserii Jean-François Laguionie (Francja, Kanada 2016).

LOUISE NAD MORZEM to jedna z najgłośniejszych pełnometrażowych animacji sezonu, nagrodzona m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Animacji w Ottawie (największy festiwal animacji w Ameryce Płn.).

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=zloRS-s_DoU

Tytułowa Louise to staruszka, która utknęła w nadmorskim kurorcie, po tym jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Zanosi się na to, że szanse na wydostanie się są zerowe. Louise nie wpada w panikę i postanawia przetrwać samotnie zimę. Nie będzie to łatwe. Z czasem jednak ulewne deszcze, przypływy czy brak ludzi, przestają jej doskwierać tak mocno, jak na początku. Mimo, że Louise brakuje tak wielu doczesnych rzeczy, znajduje coś bezcennego ― wiarę w siebie. Staruszka zaczyna traktować swoją sytuację jako wyzwanie. Ma zamiar przetrwać stawiając czoła żywiołom i swym trudnym wspomnieniom, które znalazły idealną okazję na wzięcie udziału w przygodzie… Wzruszający film animowany dla dorosłych o sile człowieka i o tym, że w każdym wieku można znaleźć sens życia.

"Film przykuwa uwagę świadomymi spowolnieniami i powściągliwością, które ukazują piękno prostoty animacji. Reżyser stopniowo odsłania wewnętrzny świat bohaterki: to jak leczy ona swoją pamięć. Jean-François Laguionie tworzy wzruszające, poetyckie obrazy z dziecięcą dociekliwością i uwagą przyglądając się emocjom bohaterki." - Olivier Bouchard – Cinefilic

FILM Z POLSKIMI I ANGIELSKIMI NAPISAMI
WSTĘP: 5 zł

Wydarzenie: https://web.facebook.com/events/837010126480936/

 

Filmy, które gramy:


Promocje

Rabaty.jpg

Eksperymentalna Mikro Salka BODO

W tym tygodniu: W tym tygodniu: AJKA
Piątek / 14.12 / 17:00
Poniedziałek / 17.12 / 18:00
Czwartek / 20.12 / 18:00
oraz DOBRA ZMIANA
Sobota / 15.12 / 18:00
Wtorek / 18.12 / 18:00

Sala mieści maksymalnie 5 widzów. Prosimy o rezerwacje telefoniczne.

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information