plenfrdeitrues

“Masz prawo do adwokata” Festiwal Filmów Prawniczych - 100 lecie adwokatury

18 marca godzina 17:00
Wstęp: bezpłatny

18 marca o godzinie 17:00 rozpoczynamy „Masz prawo do adwokata” Festiwal Filmów Prawniczych, który organizujemy wraz z Okręgową Radą Adwokacką w Łodzi z okazji 100-lecia polskiej adwokatury. Będziemy spotykali się z miesiąc aby oglądać filmy prawnicze po których nastąpi dyskusja z udziałem środowiska prawniczego. Pierwszym filmem, który zostanie zaprezentowany jest „Bez końca” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Program kolejnych projekcji opublikujemy wkrótce. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Specjalnymi partnerami projekcji są Zespół Filmowy Tor oraz Centralne Repozytorium Filmowe.Bez końca
Reżyseria: Krzysztof Kieślowski
Produkcja: Polska (1984)
Gatunek: dramat
Czas: 103'

Po śmierci mecenasa Antoniego Zyro, wdowę po nim Urszulę odwiedza Joanna, żona robotnika oskarżonego o kierowanie strajkiem. Zyro był adwokatem Dariusza, Joanna prosi Urszulę o pomoc. Ta wertując notes męża i listę adwokacką wskazuje na mecenasa Labradora. W czasie rozmowy z Tomkiem, przyjacielem zmarłego męża, Urszula jeszcze raz przegląda notes i zauważa, że przy nazwisku Labradora widnieje zrobiony czerwonym flamasrem znak zapytania. Początkowo myśli że jest to figiel spłatany przez syna Jacka, później jednak nabiera podejrzeń, że jest to znak od Antka.
Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=9xiFWnZiQBQ

 

Filmy, które gramy:


Promocje

Rabaty.jpg

Eksperymentalna Mikro Salka BODO

W tym tygodniu: W tym tygodniu: AJKA
Piątek / 14.12 / 17:00
Poniedziałek / 17.12 / 18:00
Czwartek / 20.12 / 18:00
oraz DOBRA ZMIANA
Sobota / 15.12 / 18:00
Wtorek / 18.12 / 18:00

Sala mieści maksymalnie 5 widzów. Prosimy o rezerwacje telefoniczne.

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information