Kino już zamknięte.

Nowości w kinie BODO: "Brzuszek", "Mundial. Gra o wszystko" i kontrowersyjne "Wilgotne miejsca"

Od 13 czerwca zapraszamy Was na aż trzy nowe filmy. Będą to: premierowy "Brzuszek" Piotra Matwiejczyka, "Mundial. Gra o wszystko" Michała Bielawskiego oraz kontrowersyjne "Wilgotne miejsca" Davida Wnendta. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu.

 

 

 

Premiera filmu „Brzuszek” Piotra Matwiejczyka

Od piątku 13 czerwca zapraszamy na komedię romantyczną Piotra Matwiejczyka pod tytułem „Brzuszek”. Reżyser jest jednym z bardziej płodnych twórców kina niezależnego w Polsce. Współpracował przy ponad sześćdziesięciu produkcjach. Wyreżyserował co najmniej trzydzieści filmów – krótko-, jak i pełnometrażowych. Z Bodo Koxem stworzył „Homo Father”.

Brzuszek
Reżyseria: Piotr Matwiejczyk
Produkcja: Polska 2014
Gatunek: Komedia romantyczna
Czas: 70 minut


"Brzuszek" to komedia omyłek o niechcianej ciąży, cholerycznym ojcu , Teściowej na głowie, wścibskiej sąsiadce, dentyście-sadyście i upartym psie.
Sam reżyser jest między innymi odkrywcą talentu Bodo Koxa.


„Mundial. Gra o wszystko” od 13 czerwca w kinie BODO

Z okazji rozpoczynającego się Mundialu w Brazylii postanowiliśmy zaoferować naszym widzom coś specjalnego. Będą to pokazy dokumentu pod tytułem „Mundial. Gra o wszystko”, który opowiada historię polskich piłkarzy, opozycjonistów, komentatorów piłkarskich, którzy podczas Mistrzostw Świata w 1982 roku znaleźli się w dziwnej rzeczywistości. W Polsce trwa właśnie Stan Wojenny, przez co reprezentacja Polski staje się zakładnikiem sytuacji politycznej... Projekcje filmu odbędą się w: piątek (17:50), sobotę (17:20), niedzielę (17:00), wtorek (18:20) i czwartek (18:00).

Mundial. Gra o wszystko
Reżyseria: Michał Bielawski
Produkcja: Polska 2013
Gatunek: Film dokumentalny
Czas: 96 minut

„Mundial. Gra o wszystko” to dokumentalna opowieść o sporcie i polityce w okolicznościach nadzwyczajnych. Grę piłkarzy śledzą internowani działacze zdelegalizowanej „Solidarności”, dziennikarze sportowi i cenzorzy, wycinający z telewizyjnych transmisji wszelkie przejawy istnienia opozycji. Występ w Hiszpanii poznajemy też z perspektywy zawodników, usiłujących sprostać nie tylko swoim ambicjom, ale też unieść ciężar oczekiwań kibiców i reżimowej propagandy. Film został oparty na materiałach archiwalnych Telewizji Polskiej, Kroniki Filmowej, materiałach FIFA, animowanych fotografii z hiszpańskich boisk i obozu dla internowanych. Jest niezwykłą, wielogłosową relacją zbudowaną z wywiadów z zawodnikami reprezentacji Polski, opozycjonistami internowanymi w Białołęce i znanymi komentatorami sportowymi.

Wilgotne miejsca
Reżyseria: David Wnendt
Produkcja: Niemcy 2013
Gatunek: Dramat, Komedia
Czas: 109 minut

Lubi swój zapach intymny, a podczas masturbacji chętnie eksperymentuje z warzywami. Rzadko się myje, bo higiena intymna jest dla niej mocno przereklamowana. Otwarcie mówi o tematach, o których wielu z nas nawet nie śmie myśleć, a z przyjaciółką wymienia się tamponami. Najbardziej fascynują ją zabrudzone deski sedesowe, które znajduje w miejskich toaletach… To właśnie ona – nastolatka Helen Memel (Carla Juri), nie bez powodu nazywana Amelią 2.0. Helen nie chce pogodzić się z rozwodem rodziców i marzy, żeby znów zamieszkali razem. Łamie jedno tabu za drugim i nie próbuje wcielać się w męskie fantazje, bo z oddaniem realizuje własne. Przy goleniu miejsc intymnych, zacina się i trafia do szpitala. Ma nadzieję, że zmieni to jej życie. Czy odnajdzie prawdziwą miłość? 

 

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information