plenfrdeitrues

8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych StopTrik w Łodzi!

Jak co roku od trzech lat mamy zaszczyt zaprosić Was na polską odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych StopTrik - unikalnego w skali światowej wydarzenia skoncentrowanego na technikach stop motion w animacji filmowej (lalka, plastelina, wycinanka, pikselacja, etc.). 

Podstawą festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Stop Motion oraz Międzynarodowy Konkurs "Pogranicza". W obu konkursach filmy oceniają dwa niezależne składy jurorskie: widzowie oraz 3-osobowe Jury Studenckie.

Ponadto na widzów polskiej odsłony StopTrik czekać będzie łódzka premiera znakomitego, średniometrażowego filmu "This Magnificent Cake!", program 25 LAT SŁOWACKIEJ ANIMACJI, dokument "Disney z Duivendrechtu" oraz MIĘDZYNARODOWA PANORAMA STOP MOTION. Na najmłodszych widzów przygotowaliśmy dwa Podwieczorki z Animacją i nagrodami od Trefla; jeden z pełnometrażowym "Kapitanem Mortenem i Królową Pająków", zaś drugi z "Rodziną Treflików". Stałym i wręcz obowiązkowym punktem programu dla wszystkich miłośników animacji będzie TrikShow, czyli spotkanie z twórcami filmów, którzy podczas mini-prezentacji odsłonią kulisy swojej pracy. 

Dzięki współpracy z Freedom Jazz Festival nie zabraknie też muzycznych wydarzeń towarzyszących. 
 


FILMY Z ANGIELSKIMI NAPISAMI 
MOVIES WITH ENGLISH SUBTITLES

PIĄTEK, 09.11

18:00 Festiwal StopTrik - KONKURS 1 (71') | WSTĘP WOLNY

7 filmów w technikach stop motion (lalka, plastelina, wycinanka) z Estonii, Iranu, Japonii, Polski, Rosji, Serbii.

19:30 Festiwal StopTrik - KONKURS 2 (69’) | WSTĘP WOLNY

8 filmów w technikach stop motion (lalka, plastelina, wycinanka) z Chorwacji, Danii, Francji, Indii, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii.

21:00 OTWARCIE FESTIWALU: This Magnificent Cake! (Francja/Belgia 2018, 44'), Marc James Roels & Emma De Swaef | BILETY: 10 zł

Zapraszamy na specjalną projekcję - drugą w Polsce po polskiej premierze na Warszawskim Festiwalu Filmowym - wybitnego filmu lalkowego nagrodzonego już m.in. w Annecy i Zagrzebiu, i typowanego na zdobywcę Oscara 2019 w kategorii animowany film pełnometrażowy - "This Magnificent Cake!" (2018, 44').

FILM Z ANGIELSKIMI NAPISAMI / FILM WITH ENGLISH SUBTITLES

Afryka, koniec XIX-wieku, czas ekspansji kolonialnej. Na tym tle rozgrywają się historie pięciu bohaterów: zafrasowanego króla, Pigmeja w średnim wieku pracującego w luksusowym hotelu, upadłego przedsiębiorcy podczas afrykańskiej ekspedycji, zaginionego portiera oraz młodego dezertera.

TRAILER: https://vimeo.com/268533729

SOBOTA, 10.11

15:00 Festiwal StopTrik - Podwieczorek z Animacją: Kapitan Morten i Królowa Pająków (Belgia, Estonia, Irlandia, Wielka Brytania 2018, 80’), Kaspar Jancis, Riho Unt, Henry Nicholson | BILETY: 10 zł

10-letni Morten Viks pragnie być taki sam jak jego tata. Buduje model statku i marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi. Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa…

Domek na drzewie tuż nad brzegiem morza, to tu Morten spędza wolny czas pisząc listy do ojca i chowając się przed surową ciotką Annabelle. Chłopiec pragnie wybrać się w podróż, przeżywać przygody, odkrywać nieznane lądy. Pewnego dnia do portowego miasta przybywa zwariowany magik i obsypuje tajemniczym proszkiem Mortena,. Bohater zmniejsza się i przenosi na pokład statku-zabawki. Nie jest jednak jedynym członkiem załogi, czeka go spotkanie z Królową Pająków i jej świtą. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. Kapitan Morten i Królowa Pająków to zaskakująca animacja o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=fza-HCc5mz4

16:45 Festiwal StopTrik - 25 LAT SŁOWACKIEJ ANIMACJI (63') | WSTĘP WOLNY

Przegląd filmów animowanych zrealizowanych na przestrzeni ćwierćwiecza na Słowacji. W programie m.in. pierwsze słowackie animacje komputerowe oraz wielokrotnie nagradzane filmy takie jak „The Last Bus”, „tWINs”, „Pandas”, „Viliam”, „Cowboyland”. Program przygotowany przez Słowacki Instytut Filmowy i Festiwal FestAnca.

18:00 8. MFFA StopTrik - KONKURS 3 (71') | WSTĘP WOLNY

10 filmów w technikach stop motion (lalka, plastelina, wycinanka) z Belgii, Chorwacji, Holandii, Meksyku, Polski, Rosji, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii.

19:30 Festiwal StopTrik - KONKURS POGRANICZA (64') | WSTĘP WOLNY

10 filmów eksperymentalnych w technikach mieszanych z Austrii, Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Izraela, Kanady, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii.

NIEDZIELA, 11.11

15:00 Festiwal StopTrik - Podwieczorek z Rodziną Treflików (Polska 2018, 60’) | BILETY: 10 zł

Zapraszamy na drugą część III sezonu serialu Rodzina Treflików.

Rodzina Treflików” to animacja dedykowana dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Jej reżyserem jest Marek Skrobecki, będący współtwórcą oscarowego filmu „Piotruś i wilk”, który w 2007 roku triumfował w kategorii „Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany”. Największą siłą i zaletą „Rodziny Treflików” jest fabuła zbudowana w oparciu o konwencję animowanego musicalu, który opowiada o zabawnych sytuacjach jakie w codziennym życiu spotykają Treflika, Treflinkę oraz ich przyjaciół. Serial jest błyskotliwy i dowcipny skierowany dla całej rodziny. Promuje jednocześnie takie wartości jak: tolerancja, szacunek, przyjaźń czy więzi rodzinne.

Producent kładzie duży nacisk na aspekt edukacyjny, który pokazany jest niekonwencjonalnie, niebanalnie co czyni serial ciekawy dla każdego widza. Serial uczy budować relacje między dziećmi, rówieśnikami i rodzicami pamiętając również o więziach międzypokoleniowych.

Serial jest całkowicie polską produkcją, przy której wykorzystano pierwszy raz na dużą skalę druk 3D, który posłużył do stworzenia główek postaci. Za efekt finalny animacji odpowiedzialne jest Studio Trefl, powstałe w 2013 roku w Gdyni z inicjatywy Kazimierza Wierzbickiego, założyciela spółki Trefl SA, która od lat zajmuje się produkcją puzzli i gier planszowych, będąc jednym z wiodących podmiotów na rynku polskim i europejskim.Filmy, które gramy:


Promocje

Rabaty.jpg

Eksperymentalna Mikro Salka BODO

Sala mieści maksymalnie 5 widzów
Prosimy o rezerwacje telefoniczne.
Czwartek 25.04.2019
15:00 Berlin, Barcelona (Les distàncies)
17:00 Basia 2
18:00 Jutro albo pojutrze (Minding the Gap)
Sobota 27.04.2019
14:00 Jutro, albo pojutrze
16:00 Maksymiuk. Koncert na dwoje
Niedziela 28.04.2019
13:00 Berlin, Barcelona
20:40 Jutro albo pojutrze
Poniedziałek 29.04.2019
17:00 Złodziejaszki
19:30 Żniwa
Wtorek 30.04.2019
16:00 Basia 2
17:00 Mamy talent!
19:00 Żniwa

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information