plenfrdeitrues

Masz prawo do adwokata - Festiwal Filmów Prawniczych „W ułamku sekundy”

9 grudnia (niedziela), godz. 17:00
wstęp bezpłatny


Zapraszamy na ostanie w tym roku spotkanie z cyklem "Masz prawo do adwokata. Festiwal Filmów Prawniczych". Na finałowe spotkanie proponujemy Wam film "W ułamku sekundy". Gościem spotkania będzie mecenas Michał Wojtysiak. Wstęp jak zawsze jest bezpłatny. Na cykl zapraszają Kino Bodo i ORA Łódź - Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi.

W ułamku sekundy (Aus dem Nichts)
Reżyseria: Fatih Akin
Produkcja: Francja, Niemcy (2017)
Gatunek: dramat
Czas: 106’

„W ułamku sekundy” to najnowszy film Fatiha Akina, twórcy „Głową w mur”, „Soul Kitchen” i „Na krawędzi nieba”. W roli głównej: Diane Kruger („Bękarty wojny”, „Troja”, „Kopia mistrza”), której „W ułamku sekundy” zawdzięcza emocjonalne napięcie i wiarygodność. Film znalazł się w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger, przyznając jej nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy przyznało „W ułamku sekundy” Złoty Glob w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

W ułamku sekundy życie Katji (Diane Kruger) eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

Krytycy filmowi podkreślają precyzję, z jaką została zrealizowana filmowa opowieść. Zgodni są również co do tego, że emocjonalne napięcie i wiarygodność thriller zawdzięcza kreacji odtwórczyni głównej roli. Gra Diane Kruger budzi podziw. Reżyserskie mistrzostwo, doskonałe aktorstwo i wysoki poziom realizacji (zdjęcia, montaż) złożyło się na film wciągający i niezwykle poruszający.

Zwiastun https://youtu.be/CTFp3LgjFus 

Filmy, które gramy:


Promocje

Cyber Sala Kina BODO

E-kino_BODO

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information