Kino już zamknięte.

Prapremiera z Seansem Psychologicznym: Powrót

24 marca (niedziela), godz. 17:00
wstęp 20 zł

24 marca zapraszamy na wyjątkowy Seans Psychologiczny.
Na prawie dwa tygodnie przed premierą obejrzymy najnowszy film Magdaleny Łazarkiewicz - POWRÓT.
Po projekcji wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy zarówno o jego powstawaniu i jak o portretach psychologicznych bohaterów. Gośćmi będą odtwórczynie głównych ról damskich Sandra Drzymalska i Agnieszka Warchulska. Projekcję organizujemy dzięki uprzejmości dystrybutora filmu firmy Holly Pictures
Spotkanie po filmie poprowadzą jak zawsze psycholodzy - pomysłodawcy projektu "Seans Psychologiczny"..

Wydarzenie https://www.facebook.com/events/1710699765743218/ 

Agata Wilska - Pomoc psychologiczna i psychoterapia
i Centrum Rozwoju HOLIS - Robert Milczarek gabinet

Bilety w cenie 20 zł do nabycia on-line oraz w kasie kina.

• Lubisz, gdy film pozostawia w Tobie emocjonalny ślad?
• Wychodzisz z kina z osobistym przeżyciem?
• Seans filmowy wywołuje pytania, na które szukasz odpowiedzi?

Po emisji zapraszamy do dyskusji na temat refleksji i wrażeń, która moderowana będzie przez współpracujących z nami psychologów, prowadzących projekt edukacji poprzez kino Seans Psychologiczny, www.seanspsychologiczny.pl 

Poprzednie spotkania z gośćmi można obejrzeć na kanale YouTube Seansu Psychologicznego:
https://www.youtube.com/channel/UCUg_DTr30vY898crwXAlR4g?view_as=subscriber 


Powrót
Reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz
Produkcja: Polska (2019)
Gatunek: dramat
Czas: 106’

„Powrót” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po 2 latach udaje jej się uciec i wrócić do rodzinnego miasteczka, gdzie spotyka się ze społecznym odrzuceniem. Nie uzyskuje wsparcia nawet wśród najbliższej rodziny. Ula, mimo iż została skrzywdzona psychicznie i seksualnie, nie zamierza odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciwko wszechobecnej hipokryzji społeczności. W jej otoczeniu głosi się chrześcijańskie zasady miłości bliźniego, ale w codziennym życiu nikt tych zasad nie stosuje. Co więcej, chrześcijańskie miłosierdzie rozumiane jest opacznie i fałszywie, bo pozwala pod sztandarem wiary boleśnie krzywdzić. Nawet najbliższych.

Przejmujący dramat o samotności i wykluczeniu, o psychologicznych skutkach życia w rodzinnym i środowiskowym terrorze. Stawiający pytanie, czy dopuszczalne jest akceptowanie przemocy w społeczeństwie powszechnie deklarującym, iż w życiu codziennym kieruje się zasadami dekalogu.

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information