plenfrdeitrues

Pora Zwyrola w Urodziny Bodo: Noc z Ch**owymi Superbohaterami

25 kwietnia, godz. 20:00
wstęp 20 zł

Tęskniliście, Łodzianki i Łodzianie? No to wracamy! Tym razem nie z mocno sprośnym kinem, choć tu i ówdzie będzie trochę nagości. ;)

Po spotkaniu z syjamskimi bliźniętami zapraszamy was na NOC Z CH**OWYMI SUPERBOHATERAMI, która będzie częścią obchodów jubileuszowych, bo już 5. urodzin Kino Bodo!

Odwiedzimy wspólnie miasteczko Tromaville, zaludniane przez licznych ekscentryk, świrów, odmieńców, zwyroli, ale także... superbohaterów. Pokażemy "Toksycznego mściciela" i "Sierżanta Kabukimana"!

O FILMACH:

"Toksyczny mściciel"

Pierwszy duży sukces TROMA. Historia nieudacznika Melvina – który w wyniku głupiego żartu paru dresiarzy ląduje w ciężarówce z toksycznymi odpadami i staje się zmutowanym siłaczem – zaskarbiła sobie widzów, stając się flagowym tytułem wytwórni. Pomysł na realizację filmu z centrum akcji w siłowni przyszedł do głowy Lloydowi Kaufmanowi, kiedy pracował na planie „Rocky’ego’’. Gdy na festiwalu w Cannes ogłoszono koniec świetności kina grozy, ojciec Tromy postanowił sam spróbować szczęścia w tej materii. Łączący w sobie cechy horroru, czarnej komedii i filmu superbohaterskiego „Toksyczny mściciel’’ to jednocześnie esencja złego smaku i trafna satyra na amerykańskie społeczeństwo ery Reagana. Bioetyczne przesłanie sprawiło, że „Mściciel’’ po dziś dzień pozostaje jednym z ulubionych filmów eko-aktywistów. Niespodziewany sukces „Toxiego’’ skierował Tromę – wcześniej parającą się produkowaniem komedii erotycznych – na inne tory. Od tej pory wytwórnia będzie specjalizować się w filmach spod znaku trzech „B’’: Blood, Breasts & Beasts.

‘’Sgt. Kabukiman N.Y.P.D. ’’

Na pomysł opowieści o detektywie, który świadkuje masakrze podczas spektaklu Kabuki i zostaje opętany przez duszę z jednego aktorów mogli wpaść tylko Lloyd Kaufman i Michael Herz. Niezdarny glina, Harry Griswold, dzięki mocom przekazanym przez umierającego artystę, w chwilach grozy przeistacza się w Kabukimana – kolorowego superbohatera, który potrafi latać i posiada osobliwy rezerwuar broni, w skład którego wchodzą m.in. japoński wachlarz i mordercze pałeczki. Idea gieroja w japońskim stroju scenicznym pojawiła się w głowie Kaufmana podczas kręcenia „Toksycznego mściciela II’’ w Tokio. Impulsem do rozpoczęcia zdjęć była hojność ze strony właścicieli firmy BANDAI NAMCO Entertainment – producenta tak znanych gier jak np. PAC-MAN. Japońska strona chciała jednak dostać film dla dzieci, czego nie mógł zaakceptować Kaufman. Efektem sporów jest dziwaczna hybryda: brutalny film z pogodną atmosferą rodem z disnejowskich produkcji. Sam Kabukiman stał się jednak drugą – obok Toxiego – najbardziej rozpoznawalną maskotką TROMA.

Oba doskonałe filmy już 25 kwietnia w BODU!
---
Pora Zwyrola prezentuje:
NOC Z CH**OWYMI SUPERBOHATERAMI!
CZAS: czwartek, 25 kwietnia, g. 20:00
MIEJSCE: Kino BODO, ul. Rewolucji 1905 roku 78/80, Łódź
Wjazd do wrót piekła: 20 zło

Prowadzenie: Jacek Dziduszko

Wydarzenie https://www.facebook.com/events/325558268319098/ 

Filmy, które gramy:


Promocje

Rabaty.jpg

Dziś gramy

Zapraszamy jutro

Sala Kieszonkowa Kina BODO

Sala mieści maksymalnie 5 widzów
Prosimy o rezerwacje telefoniczne.

Sobota 21.09.2019
14:00 Maiden

Niedziela 22.09.2019
16:00 Magiczne noce
19:00 Twin Peaks. Ogniu, krocz ze mną

Poniedziałek 23.09.2019
15:30 Magiczne noce
18:00 Twin Peaks. Ogniu, krocz ze mną

Wtorek 24.09.2019
17:00 Letnie popołudnie
18:30 Twin Peaks. Ogniu, krocz ze mną

Czwartek 26.09.2019
15:00 Magiczne Noce
18:00 Twin Peaks. Ogniu, krocz ze mną

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information