plenfrdeitrues

Przegląd filmów o architekturze w Kinie Bodo - #detalfest

28 czerwca (piątek) godz. 20:00, wejście 10 zł

Zapraszamy na wieczorny przegląd filmów o architekturze z archiwum Wytwórnia Filmów Oświatowych w Kino Bodo!

Dla uczestników pokazu przygotowaliśmy trzy tytuły związane tematycznie z architekturą. Pierwszy z nich to filmowy portret jednego z najbardziej wpływowych twórców XX wieku - Le Corbusiera. Następny to krótki dokument o Hannie i Kazimierz Wejchertach, którzy kształtowali tworzone od podstaw miasto - Nowe Tychy. Pokaz zamknie film poświęcony istotnemu, a niemal zapomnianemu zjawisku w Łodzi, jakim były kolejne edycje "Konstrukcji w procesie".

Człowiek z otwartą dłonią (56’)
Film poświęcony wielkiemu twórcy w dziedzinie architektury Le Corbusierowi. Prezentuje wszystkie ważne realizacje Le Corbusiera w krajach Zachodu i Wschodu, przekazując też wypowiedzi o jego pracy wyrażone przez współpracowników z Indii, Francji, USA, Japonii, jak również innych twórców takich jak: Yannis Xenakis, Ren Suzuki, Andre Vogensky, Jerzy Sołtan. Film ukazuje istotę dzieł Le Corbusiera przez niekonwencjonalne spojrzenie na jego architekturę.

Wejchertowie (18’)
Filmowy portret architektów - Hanny i Kazimierza Wejchertów, którzy całe swoje twórcze życie poświęcili budowie jednego miasta. Autor filmu przedstawia bohaterów na tle ich dzieła, ujawnia pasje, zamierzenia i marzenia twórców miasta, związane z jego powstawaniem. Rezultatem 30-letniego trudu Wejchertów i kierowanego przez nich zespołu architektów są Nowe Tychy. Wypowiedzi autorów miasta, ich współpracowników i uczniów świadczą o istnieniu wśród nich silnej więzi wytworzonej w czasie długich lat wspólnego działania i o głębokiej satysfakcji z dokonanej pracy. Towarzyszy temu równocześnie świadomość, że jest to dla nich praca nigdy nie skończona, bo twór, jakim jest miasto, rozwija się poprzez stulecia.

Konstrukcja w procesie (58’)
Rejestracja wydarzenia artystycznego o międzynarodowej randze - "KonstrukcjI w procesie" - które miało miejsce w październiku 1990r. w Łodzi. Było to z kolei trzecie tego typu spotkanie artystów z całego świata. Prace, instalacje, akcje typu performance przedstawiło ok. 100 artystów z 20 krajów. Autor filmu dokonał wyboru najciekawszych zdarzeń i prac wpisując je w architekturę, wnętrza hal fabrycznych i plenery Łodzi.

Wydarzenie jest biletowane.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/2401266450149694/ 

Filmy, które gramy:


Promocje

Rabaty.jpg

Dziś gramy

Zapraszamy jutro

Sala Kieszonkowa Kina BODO

Sala mieści maksymalnie 5 widzów
Prosimy o rezerwacje telefoniczne.

Sobota 21.09.2019
14:00 Maiden

Niedziela 22.09.2019
16:00 Magiczne noce
19:00 Twin Peaks. Ogniu, krocz ze mną

Poniedziałek 23.09.2019
15:30 Magiczne noce
18:00 Twin Peaks. Ogniu, krocz ze mną

Wtorek 24.09.2019
17:00 Letnie popołudnie
18:30 Twin Peaks. Ogniu, krocz ze mną

Czwartek 26.09.2019
15:00 Magiczne Noce
18:00 Twin Peaks. Ogniu, krocz ze mną

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information