plenfrdeitrues

Kino może być B! | Glen lub Glenda

30.08.2020 | 20:00 | Profil FB i YT

Kino BODO oraz Pora Zwyrola zapraszają na ostatnią już, czwartą odsłonę cyklu KINO MOŻE BYĆ B! z lektorami na żywo. Zaczynaliśmy z Edem Woodem i z „najgorszym reżyserem wszechczasów” skończymy, udowadniając, że wcale taki najgorszym nie był. Projekcję GLENA CZY GLENDY z improwizowanymi dialogami zaprezentujemy 30 sierpnia o godz. 20:00 na fb kina oraz na yt. Prelekcję przed filmem zrobi twórca Pory Zwyrola, Jacek Dziduszko.

O FILMIE:
A więc czy czarno-białe może być również tęczowe?! ''Glen czy Glenda?'' (inne tytuły: ''Zmieniłem płeć'', ''Prowadzę podwójne życie'', ''On czy ona'') odważnie poruszający tematykę transwestytyzmu, to jednocześnie esencja filmowej eksploatacji i najciekawszy film Edwarda Wooda Juniora, osławionego przede wszystkim z uwagi na autorstwo ''Planu 9. z kosmosu''.
Wood, który napisał scenariusz i wyreżyserował film, wciela się tutaj równocześnie w rolę mężczyzny ukrywającego przed swą żoną słabość do kobiecej garderoby. Oryginalna, odważna jak na lata 50. i zlepiona z dwóch nowelek fabuła, Bela Lugosi w jednej ostatnich ról, bajdurzący na ekranie nieskończone bzdury i ukradzione z archiwum ujęcia błyskawic dają w efekcie jeden z najbardziej zadziwiających filmów, jakie kiedykolwiek powstały.

O LEKTORZE:
Jakub Michalski – muzyk, założyciel i lider jedynej łódzkiej grupy muzycznej zajmującej się muzyką ska o nazwie TheStylacja, z którą odwiedził między innymi Woodstock, Ostróda Reggae Fest czy Kijowski Majdan podczas protestów w 2013 roku. Filmowiec – absolwent PWSFTviT na wydziale Organizacji Sztuki Filmowej, kierownik produkcji dwóch nagradzanych filmów dyplomowych Wydziału Reżyserii. Konferansjer – od kilkunastu lat można spotkać go jako gospodarza wielu łódzkich imprez (Letni Festiwal Filmowy „Polówka”, Spirit of Łódź Music Festival w Monopolis, Pochód Juwenaliowy i inne). Od niedawna związany z telewizją TTV, jako uczestnik programu „Gogglebox: Przed Telewizorem”.
Kino BODO & Pora Zwyrola zapraszają: Czy czarno-białe może być tęczowe?

KINO MOŻE BYĆ B!: „Glen czy Glenda” z improwizowanymi dialogami
30 sierpnia, godz. 20:00 stream na peju Kino Bodo oraz jutubie Kina Bodo/
Wydarzenie sfinansowane z projektu Kulturogranty 2.0 przez Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Filmy, które gramy:


Promocje

Cyber Sala Kina BODO

E-kino_BODO

KOMUNIKAT SARS-COV-2

Drodzy widzowie w związku z zagrożeniem epidemiologicznym podjęliśmy w naszym kinie szereg działań zapobiegawczych.

  • Na salę wejść może jedynie 25 osób. Fotele i krzesła są rozmieszczone w większych odległościach.
  • Przy wejściu do kina jest udostępniony płyn do dezynfekcji.
  • Pracownicy kina będą nosić maseczki bądź przyłbice.
  • Między seansami wprowadziliśmy dłuższe przerwy by przewietrzyć salę.
  • W toaletach znajdziecie także mydło antybakteryjne.

Do zobaczenia w kinie :)

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information