Kino już zamknięte.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy StopTrik

26 i 27 czerwca 2021 | Bilety na każdą projekcję 10 zł

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/973316150160095 

Po raz piąty w Łodzi i po raz piąty w Kinie BODO zapraszamy wszystkich miłośników sztuki filmowej animacji na polską edycję słoweńsko-polskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego StopTrik – najstarszą w Europie inicjatywę promującą klasyczne techniki stop motion (poklatkowe) w animacji. Odbywa się ona nieprzerwanie od 2011 roku w Mariborze na Słowenii, zaś od 2016 w Łodzi – polskiej stolicy animacji. Festiwal w Łodzi planowany był na listopad 2020, ale ze względu na pandemię musiał zostać przełożony.

Program:
SOBOTA, 26.06
16:00 MIĘDZYNARODOWY KONKURS STOP MOTION I (72')
18:00 MIĘDZYNARODOWY KONKURS STOP MOTION II (72')
20:00 MIĘDZYNARODOWY KONKURS STOP MOTION III (73')
22:00 MIDNIGHT MOVIES: SCARY PUPPETS – HORRORY LALKOWE (120')

NIEDZIELA, 27.06
15:00 DZIECIĘCE STOPTRIKI: SE-MA-FOR IDZIE W GÓRĘ! (45')
16:00 MIĘDZYNARODOWY KONKURS POGRANICZA (76')
18:00 PANORAMA STOP MOTION (78')
20:00 FINAŁ – OGŁOSZENIE WYNIKÓW I PROJEKCJA FILMÓW NAGRODZONYCH + OPOWIEŚĆ O LISIE
22:00 PRZEGLĄD EKSPEYMENTALNYCH FILMÓW Z CZESKIEGO FESTIWALU PAF (77')
FILM Z ANGIELSKIMI NAPISAMI

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest Animation as a weapon. Hasło zaczerpnięte zostało z tytułu głośnego manifestu Theodore’a Ushev’a, nominowanego do Oscara bułgarsko-kanadyjskiego twórcy animacji. Program festiwalu będzie więc oscylować wokół zagadnień związanych z siłą i możliwościami filmu animowanego wobec negatywnych cech ludzkiej natury.

Podstawą StopTrik będą jak zawsze dwa niezależne konkursy. Programy konkursowe StopTrik zaprezentują to, co estetycznie, technicznie i intelektualnie najciekawsze we współczesnej, międzynarodowej produkcji stop motion. Podczas gdy „Międzynarodowy Konkurs Stop Motion” prezentuje tradycyjne podejście twórców do lalki, plasteliny, materiałów sypkich, czy wycinanki, to „Konkurs Pogranicza” oferuje Widzom wybór najciekawszych filmów eksperymentalnych, w których język animacji stop motion stanowi jedynie o części użytych środków wyrazu, bowiem filmy te łączą klasyczną animację z technikami cyfrowymi, kinem aktorskim, filmem montażowym, itp. Jak co roku, to Widzowie StopTrik oraz 3-osobowe Studenckie Jury – tradycyjnie powołane przez Koło Naukowe Filmoznawców UŁ – zdecyduje o zwycięzcach konkursowych pokazów. W sekcjach pozakonkursowych zobaczymy „Panoramę”, czyli międzynarodowy przegląd intrygujących filmów stop motion, których twórcy testują nowatorskie rozwiązania techniczne i narracyjne.

Pokażemy również specjalny program animacji eksperymentalnej przygotowany przez czeski festiwal PAF, a także lalkowe horrory podczas cyklu MIDNIGHT MOVIES. Nie zapomnimy też o stałym punkcie programu – „TrikShow czyli jak oni to robią”, podczas którego zaproszeni twórcy opowiedzą o kulisach i tajnikach swojej pracy.

Dla młodych i najmłodszych Widzów przygotowaliśmy wyjątkowy program SE-MA-FOR IDZIE W GÓRĘ!, na który złożą się krótkie, klasyczne animacje lalkowe zrealizowane w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For.

DORZUĆ SIĘ DO STOPTRIK: https://zrzutka.pl/x5yw3 

 

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information