Kino już zamknięte.

DAVID (z)LYNCH(uje) ci głowę w BODO

26, 28, 31 marca 2022 roku | Bilety 18 i 20 zł za seans

Powracamy w kinie BODO z klasycznymi filmami Davida Lyncha. W ostatnim tygodniu marca zapraszamy do obejrzenia filmów „Zagubiona autostrada”, „Głowa do wycierania” oraz „Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną”. Są to obrazy w których można się dosłownie zanurzyć i zapomnieć o otaczającym nas świecie. Warto też zauważyć, że wygląd sali Kieszonkowej w BODO jest inspirowany filmami reżysera. Dlatego przygotujcie się na zlinczowanie głowy :D
Lynch jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i charakterystycznych amerykańskich reżyserów filmowych. Wypracował własny styl, w którym równie istotną rolę odgrywają wszystkie elementy dzieła: postacie, światło, montaż, muzyka. W swoich filmach często odwołuje się do elementów surrealistycznych, chętnie tworzy wariacje na temat ludzkiej podświadomości, marzeń i fobii.
Bilety w cenie 18 i 20 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line.

Filmy zaprezentujemy w następującej kolejności:
Sobota 26.03 | 19:00 Zagubiona autostrada
Poniedziałek 28.03 | 21:00 Głowa do wycierania
Czwartek 31.03 | 18:00 Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.

Opisy filmów:
Zagubiona autostrada
Reżyseria: David Lynch
Produkcja: Francja, USA 1997
Gatunek: Dramat, kryminał, thriller
Czas: 134’

Pewnego dnia żona głównego bohatera, Freda (Bill Pullman) znajduje przed drzwiami mieszkania kasetę wideo na której nagrany jest widok ich domu. Sytuacja ta powtarza się następnego dnia, tym razem na kasecie zarejestrowane jest wnętrze oraz para bohaterów we śnie. Wydarzenie to rozpoczyna serię innych dziwnych zjawisk, które w konsekwencji prowadzą Freda do morderstwa. "Zagubiona autostrada" utrzymana jest w mrocznym klimacie thrillera, który trzyma w napięciu i zaskakuje niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Obraz jest pełen niedomówień oraz zjawisk paranormalnych, niemożliwych do wyjaśnienia. Wydarzenia nie są prezentowane chronologicznie ani dosłownie, film odbiega więc znacznie od utartych, hollywoodzkich szlaków. Ciekawy sposób narracji, która prowadzona jest głównie za pomocą obrazu oraz przez zręczne manipulowanie dźwiękiem.

Zwiastun https://youtu.be/1nKjO9QCSic 

Głowa do wycierania
Reżyseria: David Lynch
Produkcja: USA 1977
Gatunek: Surrealistyczny
Czas: 89’

Debiut pełnometrażowy Davida Lyncha. Bohater filmu – Henry Spencer – zostaje zaproszony na kolację do rodziców swej dziewczyny, której nie widział przez pół roku. Spotkanie przebiega w nietypowej atmosferze, nagle Henry dowiaduje się, że jego ukochana urodziła mu dziecko. Potomek okazuje się jednak dziwnym stworkiem, który ma niewiele wspólnego z normalnym dzieckiem. Narzeczona szybko pozostawia Henry'ego samego z 'problemem', co stanowi dla bohatera początek dziwnych wydarzeń.

Zwiastun https://youtu.be/oK-2_OsBe0s 

Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną
Reżyseria: David Lynch
Produkcja: USA, Francja 1992
Gatunek: Surrealistyczny
Czas: 134’

Prequel serialu Twin Peaks, opowiadający o wydarzeniach prowadzących do zabójstwa Laury Palmer. Stan Waszyngton. Agenci FBI Chester Desmond i Sam Stanley prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Teresy Banks. Agent Desmond odkrywa pewne poszlaki, a następnie znika w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem Agent Dale Cooper uważa, że zabójca znów da o sobie znać. Rok później w Twin Peaks Laura Palmer spotyka się zarówno z Bobbym Briggsem (który dostarcza jej narkotyków, od których jest coraz bardziej uzależniona), jak i z motocyklistą Jamesem Hurleyem. Nachodzi ją tajemniczy BOB. Wkrótce Laura odkrywa kim BOB jest naprawdę...

Zwiastun https://youtu.be/T_9Vn-b33aM 

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information