Kino już zamknięte.

Hiszpańskie wakacje z Almodóvarem.

Pedros ? Nie – Pedro!
Od 18 do 23.06.2022 roku | bilety 18 i 20 zł

Są tacy reżyserzy, którzy rozpalają nasze serca do czerwoności. Widzów ich kina można podzielić na dwa skrajne obozy. Tych którzy ich kochają i tych, którzy nienawidzą. Na pewno jednym z takich reżyserów jest Pedro Almodóvar, którego ostatni film „Matki równoległe” zaprezentujemy w towarzystwie filmów „Julieta”, „Ból i blask” oraz „Ludzki głos”. O reżyserze można powiedzieć jeszcze jedno – jest kinowym odpowiednikiem Iggy’ego Popa – zawsze w kontrze i zawsze swoją drogą…
Do zobaczenia w BODO!

Program:
Sobota 18.06.2022
17:40 Ból i blask
19:40 Matki równoległe

Niedziela 19.06.2022
18:00 Matki równoległe
20:10 Ludzki głos

Poniedziałek 20.06.2022
19:10 Matki równoległe

Wtorek 21.06.2022
17:00 Julietta
18:50 Matki równoległe

Czwartek 23.06.2022
16:00 Matki równoległe

Opisy filmów:

Matki równoległe (Madres paralelas)
Reżyseria: Pedro Almodóvar
Produkcja: Hiszpania (2021)
Gatunek: dramat
Czas: 120'

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina.

Zwiastun: https://youtu.be/asE6E7X1gOs 

Ludzki głos (The Human Voice)
Reżyseria: Pedro Almodóvar
Produkcja: Hiszpania, USA (2020)
Gatunek: dramat, krótkometrażowy
Czas: 30' + 45”

Sensacja festiwalu w Wenecji, hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę europejskiego kina. "Ludzki głos" to pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego reżysera. Ten na wskroś almodovarowski, kipiący kolorami i buzujący od emocji melodramat z powodzeniem łączy dwa temperamenty, wrażliwości i kinowe żywioły. Niepodrabialny styl twórcy "Porozmawiaj z nią" wydaje się być skrojony na miarę gwiazdy Jarmuscha czy Guadagnino, jak obłędna czerwona suknia Balenciagi, w której blada Tilda Swinton przemierza plan filmu Almodóvara. Jej bohaterka – zakochana, poniżona, zdesperowana – prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Sięga po pigułki, chwyta za siekierę, rozlewa benzynę: chciałaby zabić siebie, chciałaby zniszczyć jego, chce zagrać rolę życia w dramacie zwanym rozstaniem. Zmienia kostiumy i maski, przymierza konwencje, błaga, krzyczy i szepcze: sprawdza, czy ta historia powinna skończyć się tragedią czy może jednak... happy endem?

Zwiastun: https://youtu.be/mvtQg3cdI8k 

Ból i blask (Dolor y gloria)
Reżyseria: Pedro Almodóvar
Produkcja: Hiszpania, (2019)
Gatunek: dramat
Czas: 110

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

Zwiastun: https://youtu.be/ASjGIpOfwNU 

Julieta
Reżyseria: Pedro Almodóvar
Produkcja: Hiszpania, (2016)
Gatunek: dramat
Czas: 96

"Julieta" to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

Zwiastun: https://youtu.be/xCK3x1tiDpM 

Facebook

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information