plenfrdeitrues

Pamiętniki Florki

Data: sobota, 24 czerwca 2017 14:00

Kup bilet online

 

„Pamiętnik Florki” – polski serial animowany stworzony na podstawie serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Co sobotę główna bohaterka zaprosi dzieciaki na kilka swoich przygód.
BLOK 3
odc. 9 BAKTERIE
Mama Florki po obejrzeniu telewizyjnej reklamy środków czystości popada w „bakteryjną psychozę” – uzbrojona w cudowny preparat czyści wszystko i wszystkich. Florka próbuje jej pomagać biegając w durszlaku na głowie i krzycząc „Giń bakterio!”, jednak ma pewne wątpliwości. Przecież na kubku z jogurtem jest napisane, że zawiera „kultury bakterii”. To jak to właściwie jest z tymi bakteriami? Aby zgłębić problem Florka odwiedza bibliotekę, potem niestety ląduje w łóżku – chora. Nie, to nie wizyta w bibliotece jej zaszkodziła, ale przesada mamy. „Niszcząc złe bakterie, pozbywamy się też dobrych” mówi doktor Sowa i zaleca umiarkowanie w utrzymywaniu czystości, a Florka czyta „kulturalnym bakteriom” bajkę na dobranoc.
odc. 10 CZTEROLISTNA KONICZYNA
Podczas zabawy na łące Florka znajduje czterolistną koniczynę. Koszatniczki jej zazdroszczą – każdy wie, że taka koniczyna przynosi szczęście! Florka jest podekscytowana – chowa koniczynkę w książce i zaczyna czekać. Na szczęście, które jej koniczynka przyniesie! Czeka z niecierpliwością, jednak zamiast szczęścia czuje coraz większy zawód. Coś tu jest nie tak – wszyscy na około są zadowoleni, cieszą się tym co mają, tylko nie ona. Bo ona czeka. To nie tak miało być! Postanawia złożyć reklamację (tata kiedyś kupił radio, które się popsuło i dostał sprawne), jednak nie pamięta, do której książki włożyła koniczynkę. Na szczęście obok są rodzice, którzy tłumaczą, że szczęście nie zależy od żadnej koniczynki.

odc. 11 PODRÓŻ
Florka z rodzicami i bliźniakami wyruszają na wakacje nad morze. Wszyscy są podekscytowani, a najbardziej bliźniaki, które w pociągu nie mogą wysiedzieć na miejscu. Nad morzem nie jest lepiej – podczas beztroskiego plażowania nagle znikają! Na szczęście udaje ich się odnaleźć w piaskowym tunelu. Florka nie sprawia rodzicom takich kłopotów – zaprzyjaźnia się z myszką Józefiną, z którą skacze przez fale i zbiera muszelki. Jest szczęśliwa. Wakacje to taki cudowny wynalazek! Niestety wszystko się kiedyś kończy, także lato. Florce ciężko się z tym pogodzić, ale może… Może coś się kończy, żeby mogło się rozpocząć coś nowego?
odc. 12 SEN
Florce śni się koszmar – koszmarny czarny kot. Budzi się z krzykiem i nic nie pomagają tłumaczenia rodziców, że to tylko sen i że nie ma żadnego kota. Jak to „nie ma”, skoro Florka dokładnie pamięta jego nastroszone wąsy i świecące żarówki w oczach? Czy coś może być i nie być równocześnie? Gdzie jesteśmy, kiedy śpimy? Czy nasze myśli śpią z nami grzecznie na poduszce, czy wędrują po Krainie Czarnych Kotów? I co robić, kiedy nie pomaga zapalona lampka, a kot się uparł i wraca co noc. Jak mu wytłumaczyć, że nie istnieje? Jak poradzić sobie ze strachem? Florka znajduje na to sposób.
odc. 13 STARSZA SIOSTRA
Na świecie pojawia się rodzeństwo Florki – bracia bliźniacy – Ludomir i Lutosław. A w domu pojawiają się goście z prezentami dla maluchów. Florka jest załamana – na nią nikt nie zwraca uwagi! Jeśli tam ma wyglądać bycie starszą siostrą, to ona już nie chce nią być. Jeśli już musi być siostrą, to woli być młodszą! Niestety zaproponowana rodzicom wymiana maluchów na starszych braci nie spotyka się ze zrozumieniem. Czy wizyta ukochanej babci Balbiny pomoże Florce uporać się z narastającą zazdrością?

 

 

Filmy, które gramy:


Promocje

Facebook


Newsletter

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  
EU Cookie Directive Module Information